Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/users/koronajezior/public_html/admin/configure/configuration.php on line 30
Wyprawy
 
Formularz kontaktowy

Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna | Aktualności

Agencja PR ComPress S.A. - kreuje nasz wizerunek w mediach.
Naszym partnerem od wizerunku w mediach została warszawska Agencja Public Relations ComPress S.A. ComPress należy do grona największych firm doradczych z obszaru PR w Polsce i ma spore osiągnięcia w marketingu sportowym.
 

Co mówi nasze ciało

28-11-2013

Organizm w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Co mówi nasze ciało.

Jakiś czas temu w ekskluzywnym kwartalniku psychologicznym „Style i charaktery” ukazał się artykuł autorstwa Kamila Iwankiewicza, który został poświęcony naszej egzystencji w ekstremalnych warunkach.  W jaki sposób nasze ciało znosi tak duże różnice ciśnienia i temperatury? Czy można się do tego jakoś przygotować?  Czy warto tak ryzykować? Zapraszamy do lektury.

Pożegnanie zimy z Himalajami w tle

13-03-2013

Nasi przyjaciele z magazynu "Podwodny Świat" opublikowali w ostatnim numerze na okładce nasze zdjęcie z przełęczy Mera w Himalajach. Oj zima tam trwa permanentnie i nie wypędzimy jej nawet największą marzanną, chociaż płetwy w plecaku mogą świadczyć o tym, że gdzieś pod lodem jest trochę wody...
Rozjazdy 2013 Festiwal Podróżników

13-03-2013

Już niedługo pierwszy dzień wiosny, który przywitamy tym razem nie na Olsztyńskiej Łynie podczas corocznego spływy płetwonurków, lecz w Rybniku na festiwalu podróżników "Rozjazdy". Szykuje się nie lada gratka dla miłośników gór wysokich ( prelegentem będzie Artur Hajzer ! ), a także poszukiwaczy przygód i skarbów.Na temat swoich podróży opowie Wam Tomek Michniewicz, autor rewelacyjnych książek, dziennikarz i płetwonurek w jednej osobie. Zapraszamy na Rozjazdy do „Rybnika”
Ps. Ostatnio gościliśmy w Gryfinie na festiwalu „Włóczykij”. Fantastyczna podróżnicza atmosfera i niesamowici gości. Pozdrawiamy Włóczykija

Travelery 2013 Wyczyn Roku

14-02-2013

Jest nam niezwykle miło poinformować Was, że redakcja National Geographic Traveler nominowała nas do prestiżowej nagrody Travelera "Za pionierskie podjęcie wyjątkowego wyzwania w dziedzinie podróży, eksploracji i sportów ekstremalnych". Dziękujemy za to wyróżnienie i zachęcamy do głosowania, niekoniecznie na nas :)
Ruszają targi "Podowdna Przygoda"

04-02-2013

9-10 luty. Ruszają targi "Podwodna Przygoda" Czwarta edycja, która jest właśnie przed nami będzie kolejnym świętem wszystkich nurków. Spodziewamy się jeszcze więcej Wystawców, mnóstwa specjalnych, targowych ofert i jak zwykle prze ciekawych prezentacji nurgresowych. Do zobaczenia!
Zima za kołem podbiegunowym

08-01-2013

W tym roku część naszej ekipy spędzi zimę za kołem podbiegunowym północnym. Fiordy w okolicach Narviku oraz Lofoty są wymarzonym miejscem do nurkowania w towarzystwie orek oraz wspinaczki górskiej. Życzymy wszystkim w Nowym Roku wspaniałych nurkowań i niezapomnianych wypraw. Jeżeli zawędrujecie na Lofoty skontaktujcie się z nami, ponurkujemy razem :)

 

 

Wiatraki i Explorers Fesival

13-12-2012

Przed kolejną ekspedycją promujemy nasz projekt i produkty naszych sponsorach na festiwalach podróżniczych. W ostatnim czasie byliśmy prelegentami w Raciborzu i Łodzi na „Wiatrakach” oraz „Explorers Fesival”. Dziękujemy organizatorom oraz wspaniałej publiczności.

 

 

 

Nurkowanie w Himalajach w "Podwodnym Swiecie"

24-09-2012

W najnowszym magazynie nurkowym "Podwodny Świat" opublikowane zostały zdjęcia i artykuł poświęcony naszej ostatniej nurkowej wyprawie w Himalaje, podczas której udało nam się ustanowić nowy rekord świata w głębokości nurkowania w górach. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszym przyjaciołom i sponsorom za okazaną pomoc. Postaramy się Was godnie reprezentować na zbliżających się festiwalach podróżniczych, targach i prelekcjach.

 

Wrześniowy "Poznaj Świat"

12-09-2012

Cześć Podróżnicy ! Magazyn "Poznaj Świat" opublikował we wrześniowym numerze artykuł na temat naszej ostatniej nurkowej wyprawy w Himalaje. O szczegółach tej ekspedycji opowiemy już niedługo w Łodzi na Explorers Festival.


National Geographic Traveler

08-08-2012

W najnowszym National Geographic Traveler ukazał się artykuł podsumowujące nasze dotychczasowe wyprawy w ramach projektu "Korona Jezior Ziemi". Półmetek mamy już za sobą. Czekają na nas jeszcze wysokogórskie jeziora w Afryce, Australii i na Antarktydzie.


Gratulacje od Marszałka

31-07-2012

Zawsze, gdziekolwiek jesteśmy staramy się promować nasz region opowiadając o jego niezwykłych walorach naturalnych, które dla nas nurków z krainy tysiąca jezior mają szczególne znaczenie. Większość z nas właśnie tu na Warmii i Mazurach rozpoczynała poznawanie podwodnego świata.

Jest nam niezwykle miło, że również samorządowcy interesują się naszymi ekspedycjami a sam Marszałek Województwa złożył na ręce Kamila gratulacje w związku z pobiciem rekordu świata.

Dziękujemy !

Sierpniowy "Focus"

30-07-2012

W sierpniowym wydaniu "Focusa" ukaże się artykuł poświęcony naszej ostatniej nurkowej wyprawie w Himalaje i problemom związanym z chorobą wysokogórską. Całość artykułu w zakładce "media".Paeron4

30-07-2012

Cześć Podróżnicy ! Podsumowanie naszej ostatniej nurkowej wyprawy w Himalaje znajdziecie na Peronie 4

http://www.peron4.pl/korona-jezior-ziemi-nurkowanie-w-himalajach-z-rekordem-swiata/

Pozdrawiamy Jagodę i całą ekipę Peronu4

Info o wyprawach

13-07-2012

Informację o naszych wyprawach znajdziecie również na stronie http://www.monoloco.pl/

Ocean-Tech z nami w Himalajach !

20-04-2012

Głównym celem firmy Ocean-Tech jest uczynienie z nurkowania przyjemnego, bezpiecznego i dostępnego dla wszystkich sposobu spędzania wolnego czasu. Ocean-Tech S.C. posiada w swojej ofercie sprzęt uznanych i renomowanych firm nurkowych z całego świata. Wśród nich: producent węży nurkowych Miflex (Włochy), skrzydła oraz inny sprzęt nurkowy Frog Dive Gear, butle nurkowe Eurocylinder Europe, węże nurkowe Danicorp Inc (U.S.A.), analizatory gazowe De-OX sub (Włochy), Custom Divers (Anglia), sprzęt do fotografii podwodnej Isotecnic ( Włochy ) oraz skafandry Northern Diver (Anglia), z których będziemy korzystać podczas ekspedycji w Himalaje.

National Geogrpahic Traveler

20-04-2012

Już w kwietniowym National Geogrpahic Traveler ukaże się pierwsza zajawka na temat naszej nurkowej ekspedycji w Himalaje. Na bieżąco postaramy się Was informować o przebiegu wyprawy. Pozdrawiamy.

ODLO wspiera nas w Himalajach

10-04-2012

ODLO to szwajcarski producent funkcjonalnej bielizny termoaktywnej i odzieży technicznej trzech warstw, na światowym rynku obecny od ponad 60. lat. Dla ODLO tworzenie odzieży sportowej jest sztuką i pasją. Swoje letnie i zimowe kolekcje ODLO kieruje do ludzi aktywnych fizycznie, którzy chcąc czerpać maksimum przyjemności ze sportu, od odzieży sportowej wymagają komfortu oraz skutecznej ochrony organizmu w każdych warunkach.

Profil nurkowy

10-04-2012

Dziękuję wszystkim za sugestię dotyczące naszego profilu nurkowego. Nurkowanie na takiej wysokości to prawdziwy eksperyment, uwzględniając głębokość 50 metrów i czynnik oddechowy jakim będzie powietrze, prawdopodobnie zdecydujemy się na taki profil, o ile czas denny nam się nie wydłuży

Wysokość jeziora 5430 m.n.p.m
Szybkość wynurzania – 4 m na minutę
Teoretyczna głębokość oceaniczna – 102 metry

Głębokość i czas przystanków dekompresyjnych
m    min
50 - 1
18 - 2
16 - 2
14 - 2
11 - 5 (przejście na czysty tlen)
10 - 6
  9 - 6
  8 - 7
  6 - 8
  4 - 9
  3 - 10
  2 - 12

Pozdrawiamy chłopaków z forum dive trek group

Kolejny sponsor

04-04-2012

xDEEP naszym kolejnym sponsorem. xDEEP jest nową marką sprzętu nurkowego, producentem uprzęży nurkowych oraz skrzydeł zarówno do twinów jak i butli pojedynczych. W Himalajach będziemy testowali uprząż side mount, która odciąży nasze plecy i da nam możliwość bezpiecznego, głębokiego nurkowania solo. Relacja z testów już w maju ! www.xdeep.pl

Nowy sponsor

04-04-2012

Miło nam poinformować, że do grona sponsorów projektu "Korona Jezior Ziemi" dołączył Shop4Divers. Produkty oferowane przez naszego sponsora znajdziecie na stronie http://shop4divers.eu

Trasa

03-04-2012

Do Nepalu wyruszamy już 22 kwietnia, przez Moskwę i Delhi. W Kathmandu mamy jeszcze krótki lot do Lukli i ruszamy na szlak liczący około 80 km. Będziemy trawersować przez tereny Solokhumbu w celu stopniowej aklimatyzacji, która w przypadku nurkowania na wysokości ponad 5400 metrów jest niezwykle istotna.  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem ok. 10 dnia trekkingu powinniśmy dotrzeć do jeziora i wykonać nurkowanie na 50 metrów. O ile nie będziemy mieli problemów ze zdrowiem i wystarczy nam czasu, w powrotnej drodze spróbujemy jeszcze wejść na szczyt Mera (6478 m.n.p.m.). Mera znajduje się na południe od Everestu i dominuje nad odludnymi i pięknymi dolinami Hinku i Hongu. Nieskażona dolina Hinku  jest jedną z najdzikszych i najpiękniejszych w Nepalu z niesamowitymi widokami na lodowcowe jeziora.

Witajcie podróżnicy, mamy dobre wieści !

23-03-2012

Magda nam powoli dochodzi do zdrowia, a to oznacza, że wyruszamy na „zaległą” wyprawę. Naszym celem są Himalaje i 2 wysokogórskie jeziora leżące w Nepalu na wysokości 5200 i 5400 m.n.p.m. Pierwotne plany zakładały nurkowanie w jeziorze Ridonglabo, położonym po stronie Tybetańskiej (obecnie Chiny). Ridanglabo leży na wysokości 5800 m i ma nieznaną głębokość. Niestety władze Chin pomimo naszych próśb i zabiegów naszych przyjaciół nie zezwoliły nam na eksplorację tego akwenu, motywując swoją odmowę bliskością granicy i brakiem możliwości użycia sprzętu do nurkowania w tym rejonie. Dlatego też musimy zmodyfikować nasze plany i nurkować w Nepalu w pobliżu ośmiotysięcznika Makalu. Jeziora, które wybraliśmy są jednymi z najwyżej położonych akwenów w Himalajach, a ich głębokość wg. japońskich limnologów przekracza obecnie 60 metrów i ciągle się powiększa. Jeziora te powstały ok 50 lat temu i ze względu na efekt cieplarniany i szybkie topnienie lodowców ich rozmiary i głębokość systematycznie rośnie. Może mieć to w niedalekiej przyszłości tragiczne konsekwencje dla ludności autochtonicznej zamieszkującej dolinę nad która górują te akweny. W przypadku bardzo prawdopodobnego trzęsienia ziemi lub zbyt wielkiego naporu masy wody na morenę, może dojść do tzw. „wybuchu” jeziora, co spowoduje gigantyczną lawinę skalną i zalanie osad ludzkich. Mamy nadzieję, że naszymi działaniami w Nepalu zwrócimy uwagę opinii publicznej na problem topniejących lodowców i konieczną pomoc dla ludności, która zamieszkuje te niebezpieczne miejsca. Planujemy nurkowanie na wysokości 5400 m.n.p.m. i zejście na głębokość 50 metrów na obiegu otwartym, gdzie czynnikiem oddechowym będzie powietrze. Jeżeli uda nam się to przedsięwzięcie ustanowimy nowy rekord świata. Uwzględniając współczynnik Crossa, nurkowanie na tej wysokości odpowiada głębokości teoretycznej ponad 100 metrów. 3 majcie kciuki

Zapraszamy wszystkich nurkujących, wspinających się i ciekawych świata na Festiwal Górski Wondół Challenge 2012

31-01-2012

III już edycja Festiwalu Górskiego WONDÓŁCHALLENGE odbędzie się w dniach 17-19 lutego 2012 w Szczyrku i Gliwicach. W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest ….. woda ! Góry to nie tylko wspinaczka skałkowa czy wysokogórska, ale to także kajaki górskie, canioning, rafting czy nurkowanie. Wielu z was ludzi gór czuje że woda jest bardzo blisko górskiego świata. Wiemy o tym i my, dlatego nie zabraknie nas z prelekcją na temat nurkowania w górach. Trzymając się dobrej tradycji organizatorzy festiwalu przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, a dla starszych wystawy, pokazy, prelekcje, szkolenia i dobrą muzykę wieczorem. Tradycyjnie odbędzie się prezentacja najlepszych filmów ze Świata - World Tour z Banff Mountain Film Festival. Zapraszamy do Szczyrku i Gliwic

Cześć podróżnicy, nasi kumple z "Peronu 4" mają super pomysł, przeczytajcie... "Opowieści spoza utartego szlaku" - konkurs na reportaż podróżniczy

14-09-2011

O co chodzi? Chodzi o to, że dogadaliśmy się z pewnym małym, miłym wydawnictwem - my organizujemy konkurs, oni wydają książkę. Po co? Po to żebyśmy mieli ksiązkę o świecie i podrózach, ktorą sie dobrze czyta, po to, abyście Wy mogli wydać własny reportaż w ksiażce bez calej dlugiej wydawniczej drogi, po to, by ludzie mogli przeczytac, ze normalne zwykłe osobniki - jeżdzą i widzą, schodza z utartych dróg i pokazują jaki świat jest; i nie trzeba do tego ani milionów ani wielkiej pompy. A no i można wygrać nagrody Sami chcemy wziąć w tym udział... Informacje na temat konkursu na stronie www.peron4.pl

Przyjaciele, długo zwlekaliśmy z podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej daty naszego wylotu w Himalaje.

12-09-2011

Jak niektórzy z Was wiedzą, członkini naszego teamu Magdalena Buczyłko jest poważnie chora. Magda się nie poddaje, przeszła już 3 zabiegi operacyjne. Niestety jej stan zdrowia jest ciągle nienajlepszy. Dlatego postanowiliśmy zaczekać na Magdę i przełożyć nasz wyjazd do czasu, aż Magda wyzdrowieje. Pozdrawiamy serdecznie Magdę i jej męża Bogumiła "Yetiego" życząc szybkiego powrotu do zdrowia i do nurkowania. Magda głowa do góry , jesteśmy z Tobą !

Promujemy Mazury !

07-07-2011

Jak wiecie nasz region jest jedynym polskim kandydatem w plebiscycie na 7 nowych cudów świata , dlatego jako "Podwodni Ambasadorzy Warmii i Mazur" wzięliśmy udział w kręceniu teledysku do hymnu opiewającego cuda naszej krainy. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia materiału i głosowania na Mazury !

www.studiocvk.pl/mazurskicud.html

Med Aid Adventure Team - Kurs pierwszej pomocy outdoorowej

09-06-2011

Realizując swoje pasję poprzez trekking, wspinaczkę, nurkowanie czy speleologię narażamy się na niebezpieczeństwa spowodowane przez siły przyrody, własne niedopatrzenia lub błędy partnerów. Czasem pozostajemy bezradni w sytuacjach, w których wypadek może mieć tragiczne następstwa, a pomoc nadejdzie zbyt późno lub wcale. Od 1-3 lipca w Bornem Sulinowie odbędzie się kurs pierwszej pomocy. Trzy dni zajęć ratowniczych w terenie – zmagania z presją czasu, pogodą, zmęczeniem, to solidna porcja wiedzy z zakresu ratownictwa Naucz się radzić w skrajnych przypadkach, pomóż sobie i Twoim partnerom. www.kursyratownictwa.pl

Jury Festiwalu Media Travel przyznało nam nagrodę w kategorii "Podróż Roku".

05-05-2011

Bardzo się cieszymy :) tym bardziej, że spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszym projektem. Pozdrawiamy pozostałych laureatów w szczególności Michała Reja i Tomka Michniewicza i polecamy wszystkim książkę Tomka "Samsara - na drogach, których nie ma", właśnie czytam - rewelka!

Mediatravel

28-04-2011

30 kwietnia w Łodzi odbędzie się festiwal cywilizacji i sztuki mediów - Mediatravel. Nasz projekt został nominowany do głównej nagrody "Eldorado" im Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Do zobaczenia w Łodzi na naszej prelekcji.

Korona Jezior Ziemi - Film

07-04-2011

Kamil Iwankiewicz – politolog, dr nauk ekonomicznych, wykładowca, włóczykij i eksplorator podwodnego świata. Na tegorocznym, 8. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2011 w Krakowie przedstawił prezentację pod tytułem "Korona Jezior Ziemi".

Kormorany 2011

07-04-2011

Wszystkich pasjonatów podróży zapraszamy 14 kwietnia do Olsztyna na ogólnopolski festiwal podróżniczy "Kormorany".Festiwal jest organizowany przez AKT, AKP Scorpena oraz SAF Jamnik, które od lat zrzeszają eksploratorów świata studiujących w Olsztynie. Bêdzie to impreza otwarta, zatem nie tylko studenci, ale wszyscy zainteresowani mogą przyjść posłuchać opowieści z najdalszych krañców świata. Nie zabraknie tam również nas. Opowiemy o nurkowaniu w kraterach wulkanów Ameryki Północnej i Południowej.

Latamy Tanio

01-04-2011

Portal zajmujący się rezerwacjami i sprzedażą biletów lotniczych www.tanie-loty.com.pl, będzie relacjonował na swojej stronie naszą kolejną wyprawę w Himalaje, za ich pośrednictwem wylecimy do Nepalu.

Ukazują się nowe artykuły

25-03-2011

W magazynach podróżniczych ukazują się nowe artykuły na temat projektu ,,KORONA JEZIOR ZIEMI"

Podczas festiwalu 3 Żywioły panowała fantastyczna podróżnicza atmosfera.

21-03-2011

Cenne wskazówki dotyczące map i logistyki w Nepalu bardzo nam się przydadzą, specjalne podziękowania dla Marcina Niedziółka z agencji Gaudeamus oraz Jagody Pietrzak z Peronu 4.

Zapraszamy już w krótce do śledzenia naszych zmagań z wysokogórskimi akwenami na Globtroterze

21-03-2011

Na stronach popularnego portalu o tematyce podróżniczej - Globtroter.pl, ukazywać się będą artykuły dotyczące naszych przygotowań i realizacji kolejnych etapów projektu "Korona Jezior Ziemi"

3 Żywioły już za tydzień !

08-03-2011

Od 11 do 13 marca odbędzie się jeden z największych festiwali podróżniczych w Polsce. W piątek do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zjadą polscy podróżnicy, odkrywcy i eksploratorzy. Będziemy i my :) Zostaliśmy zaproszeni jako prelegenci. 2 dzień festiwalu rozpocznie się od naszej prezentacji na temat projektu "Korona Jezior Ziemi". Zapraszamy do Krakowa !

Zapraszamy do podstrony "media"

01-03-2011

W ostatnim czasie ukazało się sporo artykułów w prasie na temat naszych dotychczasowych wypraw i kolejnych planów związanych z kontynuacją projektu "Korona Jezior Ziemi". Parę dni temu gościliśmy również w Radio Planeta, gdzie opowiadaliśmy o specyfice nurkowania w górach.

Divemaster - przedstawiciel Waterproofa na Targach "Podwodna Przygoda"

17-02-2011

Po raz kolejny w Warszawie odbyły się Targi Nurkowe. Impreza się rozkręca, wzrasta liczba wystawców i odwiedzających. Nie zabrakło naszego sponsora firmy Waterproof, który wprowadza właśnie na rynek nowy ultranowoczesny suchy skafander. Prawdziwe dzieło sztuki. Będziemy go testować w Himalajach.

Peron 4 patronuje naszemu projektowi

09-02-2011

Patronat nad projektem "Korona Jezior Ziemi" objął portal podróżniczy PERON 4. Na Peronie 4 można poznać ciekawych ludzi, zaplanować kolejny etap wyprawy i zdobyć cenne informacje.

Dzieje się. Patronat nad naszym projektem objął...PLAYBOY !

01-02-2011

Playboy został naszym kolejnym prestiżowym patronem medialnym. Playboy będzie informował o przebiegu ekspedycji. Po naszym powrocie z himalajów ukaże się duży felieton. Bądźcie spokojni, na rozkładówce nasz nie zobaczycie :)

Statuetka Nike – Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2010

01-02-2011

Członek naszego teamu, Kamil Iwankiewicz został uhonorowany nagrodą Starosty Pyrzyckiego. Wyróżnienie to corocznie przyznawane jest za zaangażowanie w życie społeczne regionu. Poprzez projekt „Korona Jezior Ziemi” promujemy miejsca z których się wywodzimy w polskich jak i zagranicznych mediach.

Memoriał im. Piotra Morawskiego – „Miej Odwagę”

01-02-2011

Na stronie Alpinusa rozpoczęło się głosowanie na najlepszą wyprawę, która ma się odbyć w 2011 roku. Nasza ekspedycja w Himalaje również kandyduje do tego miana. Pomóż nam wygrać ten konkurs. ZAGŁOSUJ na nas ! http://www.alpinus-miejodwage.pl/166

Agencja PR ComPress S.A. - kreuje nasz wizerunek w mediach.

20-01-2011

Naszym partnerem od wizerunku w mediach została warszawska Agencja Public Relations ComPress S.A. ComPress należy do grona największych firm doradczych z obszaru PR w Polsce i ma spore osiągnięcia w marketingu sportowym.

Travel Channel - nowy patron medialny

12-01-2011

Jest nam niezwykle miło poinformować, że do grona naszych patronów medialnych dołączył Travel Channel, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kanałów podróżniczych na świecie.

OSOTT 2010

30-11-2010

Promujemy wyprawy wysokogórskie, nurkowanie ekstremalne i produkty naszych sponsorów na kolejnym festiwalu podróżniczym. Nasza prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania i dziennikarzy.

Targi Baltictech 2010. Seamonster naszym sponsorem.

30-11-2010

W listopadzie na targach nurkowych Baltictech pozyskujemy następnego sponsora. Nasze kolejne nurkowe ekspedycje wysokogórskie oświetlać będą profesjonalne latarki firmy Seamonster !

Prelekcja dla licealistów

30-11-2010

28 września 2010 odbyła się prelekcja promująca cykl wypraw projektu „Korona Jezior Ziemi” w Lipianach. Na spotkaniu wręczyliśmy Burmistrzowi Lipian pamiątkowe zdjęcie dziękując za udział samorządu w projekcie.

Od lipca ukazują się kolejne artykuły w prasie nurkowej i outdoorowej

30-11-2010

Po wyprawie w miesięcznych odstępach ukazują się liczne artykuły na temat projektu „Korony Jezior Ziemi”w prasie nurkowej i outdoorowej z logotypami sponsorów.

24 Czerwca - Szczecin - Spotkanie z dr Kamilem Iwankiewiczem na Wydziale Techniki Morskiej

30-11-2010

Serdecznie zapraszamy na spotkanie - Kamil opowie o projekcie „Korona Jezior Ziemi” o ostatniej ekspedycji do Meksyku jak również o swoich poprzednich wyprawach do Chile i Boliwii gdzie ustanowił rekord świata.. Opowie także o kolejnych planach związanych z nurkowaniem wysokogórskim w Himalajach.

Podwodni konkwistadorzy powracają z sukcesem

30-11-2010

4 Czerwca po ponad 3 tygodniach zakończyła się wyprawa do Meksyku, której głównym celem było nurkowanie w kraterze wulkanu Nevado de Toluca gdzie na wysokości 4200 m.n.p.m znajduje się Jezioro Słońca - najwyżej położone jezioro w Ameryce Północnej.

Waterproof dołącza do naszego teamu

30-11-2010

Prestiżowa szwedzka firma produkująca najlepsze na świecie skafandry dla płetwonurków powierzyła nam testy swoich nowych produktów. Podczas naszej meksykańskiej wyprawy wypróbujemy skafandry Waterproofa a o naszych testach będziecie mogli przeczytać w prasie nurkowej już po powrocie.

Meindl naszym kolejnym sponsorem

30-11-2010

Miło nam poinformować, że firma Meindl, światowy potentat w produkcji obuwia dla alpinistów objął projekt „Korona Jezior Ziemi” sponsoringiem. Produkty Meindla będziemy testować podczas wspinaczki na wulkany Iztacchuatl i Popocatepetl w Meksyku.

Matscherjochsee- najwyżej położone jezioro w Europie

30-11-2010

Lato2009 spędzamy na wysokogórskim nurkowaniu w Alpach. Nasza wyprawa nurkowa na najwyżej położonego jeziora w Europie obfitowała w ciekawe doświadczenia alpinistyczno-nurkowe. Udało nam się przeprowadzić także nurkowania w 2 pod względem wysokości w Europie austriackim jeziorze Schwarzsee i szwajcarskiej rzece Verzasca.

Kolosy 2009 - Nagroda Publiczności

30-11-2010

Na największej w Polsce imprezie globtroterskiej - Kolosy, nasza prezentacja „Nurkowy rekord świata - wyzwanie rzucone klątwie” cieszyła się największą popularnością i została wyróżniona prestiżową „Nagrodą Publiczności”. Wyróżnienie to cieszy nas tym bardziej, że to widzowie (ok 2000 osób) zasiadający na trybunach hali w Gdyni podjęli taka decyzje - wszystkim głosującym na nas serdecznie dziękujemy.

Błękitny Laur – nagroda za najważniejsze wydarzenie roku w świecie nurkowym

30-11-2010

W dniach 13-14 marca w Warszawie w Pałacu Kultury odbyły się Ogólnopolskie Targi Nurkowe, W czasie trwania targów naszej drużynie wręczona została nagroda za najważniejsze wydarzenie w świecie nurkowym w roku 2009, którym wg czytelników „Wielkiego Błękitu” była nasza Ekspedycja Licancabur, podczas której ustanowiliśmy nowy rekord świata. Dziękujemy !

Kwiecień 2009 Wykłady i spotkania ze studentami

30-11-2010

Trwają przygotowania do kolejnej wyprawy wysokogórskiej. Nasz cel to najwyżej położone jezioro w Europie. Piszemy sporo artykułów na temat Andów i nurkowania w górach. Bierzemy udział w cyklu wykładów otwartych w WSIIE na temat wspinaczki, trekkingu, nurkowania oraz historii i etnografii Chile i Boliwii.

Marzec 2009. Licancabur. USTANOWILIŚMY NOWY REKORD ŚWIATA !!!

30-11-2010

Wracamy do cywilizacji po ponad miesiącu spędzonym w Andach i na pustyni Atacama. Nasz cel został osiągnięty. Nurkowanie na wysokości prawie 6000 metrów dało nam niesamowitą satysfakcję. To był hit medialny telewizji w Chile i Boliwii !

Styczeń 2009. Organizacja wyprawy nurkowej do najwyżej położonego jeziora świata dobiega końca.

30-11-2010

Pomagają nam: Sklepy sportowe „Olimp”, WSIiE, przedsiębiorstwo deweloperskie „Na skraju Miasta”, Klub Rotary, firma Stalmet i wielu innych za co bardzo dziękujemy. Zostajemy objęci patronatem Prezydenta Miasta Olsztyn, znana polska firma Brubeck dołączyła do sponsorów naszej ekspedycji nurkowej.

znalezionych: 58, strona 1 z 1

 

NASZE
PLANY

Planowane wyprawy

Celem projektu jest wspinaczka i przeprowadzenie serii nurkowań w najwyżej położonych jeziorach na naszej planecie na każdym z siedmiu kontynentów.

 

Zobacz nasz folder
wersja (PL)  wersja (EN)

Odwiedź nas na:

facebook youtube