Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/users/koronajezior/public_html/admin/configure/configuration.php on line 30
Wyprawy
 
Formularz kontaktowy

Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna | Nasze plany

Nasze plany

Czym jest projekt
"Korona Jezior Ziemi"?

Ten pionierski projekt narodził się podczas wyprawy nurkowej do najwyżej położonego jeziora na świecie, ukrytego w kraterze wulkany Licancabur w Boliwii.
Ideą całego projektu, składającego się z 7 ekspedycji, jest nurkowanie w najwyżej położonych jeziorach na naszej planecie, rozproszonych na 7 kontynentach.
Projekt „Korona Jezior Ziemi” oprócz wymiaru stricte sportowego ma na celu badania naukowe z zakresu limnologii, geologii oraz fizjologii nurkowej.
Badania te przyczynić się mają do lepszego poznania ewolucji na naszej planecie, odkryć nowych endemicznych organizmów, które zamieszkują niedostępne wysokogórskie jeziora, a także lepszego poznania zjawiska dekompresji oraz fizjologii człowieka jako nurka, narażonego na skrajne różnice ciśnień, temperatur oraz poziomu tlenu.
Poprzez projekt „Korona Jezior Ziemi” chcielibyśmy odsłonić dla Was tajemnice dziewiczych akwenów, które nie zostały jeszcze dotknięte „płetwą nurka”.

Rekordy

Licancabur

5916 m.n.p.m.

Ameryka Południowa, Boliwia/Chile.

Najwyżej położone jezioro na świecie

Marzec 2009. REKORD ŚWIATA.

North Chamlang

5270 m.n.p.m.

Himalaje

 

 REKORD ŚWIATA.

 

NASZE
PLANY

Planowane wyprawy

Celem projektu jest wspinaczka i przeprowadzenie serii nurkowań w najwyżej położonych jeziorach na naszej planecie na każdym z siedmiu kontynentów.

 

Zobacz nasz folder
wersja (PL)  wersja (EN)

Odwiedź nas na:

facebook youtube